Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
595 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından

Uygulamam içerisinde AutoLayout özelliğini kullanıyorum. Uygulamam yalnızca Portrait moduna ayarlı. Ancak bazı ViewController içerisinde video oynatıyorum ve bu vc'lerde landscape desteği veriyorum. Sorun tam olarak burada başlıyor. Örneğin portrait modundan landscape'e geçerken şöyle bir hata alıyorum:

Will attempt to recover by breaking constraint 

<NSLayoutConstraint:0x7fb4b3c6c360 UIImageView:0x7fb4b3c418b0.width == 1.89349*UIImageView:0x7fb4b3c418b0.height>

Make a symbolic breakpoint at UIViewAlertForUnsatisfiableConstraints to catch this in the debugger.

The methods in the UIConstraintBasedLayoutDebugging category on UIView listed in <UIKit/UIView.h> may also be helpful.

Yani bu tarz hataları nasıl  okuyup anlayıp, düzeltmemiz lazım ? Bazen saç baş yolduruyor. symbolic breakpoint dediği kısmı da tam olarak anlayamıyorum.

Ayrıca bu tarz hatalarda uygulamanın hiçbir şekilde tasarımında bozulma olmuyor. Sadece warning olarak debug ekranında bilgi veriyor. Kullanıcı etkilenmiyor. Bu hataları göz ardı edip uygulamamı AppStore'a göndersem reject sebebi oluyor mu bu NSLayoutConstraint hataları sizce ? Çünkü gerçekten düzeltemiyorum bazılarını, çok uğraşıyorum olmuyor...

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

aha, işte zayıf olduğum bir konu. Şu auto layout mekanizmasına oldum olası ısınamadım.
zaten biraz da bu nedenle storyboard kullanımından uzak duruyorum doğrudur saç baş yoldurur. maalesef yardımcı olamayacağım bu konuda. :(

tarafından
Teşekkür ederim.  Peki bu hataları göz ardı edip uygulamamı AppStore'a göndersem reject sebebi oluyor mu bu NSLayoutConstraint hataları sizce ?
tarafından
+1
uygulama işleyişini etkilemeyecek hatalarsa olmaz diye umuyorum. ama tabi uygulamanızı çalışacağı tüm cihaz ve orientationlarda test edin.
tarafından
Teşekkür ederim. Programsal olarak daha mı kolay sizce? Bir örnek olması açısından tavsiye edebileceğiniz linkler (swift olarak)  ya da sizin hazırlayıp en basit şekilde sunacağız bir eğitim imkanı var mı ?  Çünkü gerçekten programsal yapı daha az stresliyse bırakıcam bu storyboard'u :)
tarafından
+1
bana kolay geliyor açıkçası ama dediğim gibi göreceli bir mevzu. en azından programsal olarak tam bir hakimiyet söz konusu oluyor yapmak ve yaptırmak istediğiniz unsurlar üzerinde. Önerebileceğim bir kaynak açıkçası aklıma gelmiyor ama böyle bir yola başvurmayı düşünüyorsanız yardımcı olmaya çalışırım adım adım.
tarafından
Çok teşekkür ederim. O zaman ayrı bir soru altında yardımınızı rica edeceğim.
...