Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
1.3k kez görüntülendi
itunes connect kategorisinde tarafından
Uygulamanın varsayılan dili İngilizce olarak tanımlı. Bunu nasıl Türkçe olarak değiştirebilirim. App Store'a gönderirken dil  ayarınıTürkçe seçiyorum ama sanırım binary için de bir ayar yapmam lazım ? Ama bulamadım. Uygulamanın iTunes Preview'de ve App Store'da gözüken "Dili: .... " şeklindeki alandaki değeri nasıl ayarlayabilirim ?

2 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

xCode içerisinde project/info altında yer alan localization alanından uygulamanız için turkçe localization dosyalarını ekleyin.
listeden türkçeyi seçtiğinizde localizable olarak kopyası oluşturulabilecek dosyalar görüntülenecektir bu listeden hangi dosyanın localizable olup, olmayacağına karar verebilirsiniz.
yeni dosyalar oluşturulduktan sonra, ilgili dosyaları içerisinde set edildikleri dil ile ilgili düzenlemeleri yapın ve uygulamanızı paketleyip itunes connect'e gönderin.
iTunes connect localization dosyasına bakarak uygulama içerisindeki dilleri bulup size ilgili dillere ait metadataları set edebilmeniz için ekranın sağ üst köşesinde lisan listesini sunacaktır.
primary yapmak istediğiniz lisanı seçin ve daha sonra more sekmesi altında yer alan about this app penceresinden primary language'i seçin.

tarafından
Teşekkür ederim. Çok açıklayıcı oldu. eksik olmayın
tarafından
Localizations alanındaki  listeye Türkçe ekledikten sonra, listedeki "English - Development Language" 'ı silsem bir sorun olur mu ?
tarafından
Ya da şöyle sorayım:
Bu English'i sillsem ve info.plist dosyasında Localization native development region değerini "tr" olarak ayarlsam. Başka birşey yapmasam olur mu sizce ?
tarafından
+1
native development region  değeri sistem interface nesne (nav bar buttonları gibi) ve tercihlerinin localize edilmemiş versiyonları bulunduğunda kullanılacak fallBack kaynağıdır.
yani bir storyboard içerisine eklediğiniz bir nav bar butonu olduğunu düşünelim ve uygulamamızı ingilizce ve türkçe olarak localize edildiğini fakat nav bar'in içerisinde yer aldığı storyboard'in localize edilmediğini ve native development region'ın tr olarak set edilmesiyle ingilizce dilini kullanan cihazlarda fallBack olarak tr localization'ın geçerli olması sağlanabilir.
tarafından

merhaba ben Xcode'yi indirdim ilk defa proglama öğrenmek için bu program uygun dediler asizce uygunum kendime burada öğrenebilirmiyim bide dili değiştiremedim dediklerinizi uygulamaya çalıştım olmadı yardımcı olma ihtimaliniz varmı şimdiden teşekkürler

0 oy
tarafından

Ben Proje ayarlarında Localizations/Language kısmındaki English' i silip Turkish yaptım.
Ayrıca info.plist deki "Localizations native development region" ayarını da tr yaptım.
Sonuç olarak itunes' ta hala Diller: Türkçe, İngilizce olarak gözüküyor.

tarafından
Bende de aynısı oldu. Diller kısmı ingilizce ve Türkçe. Çözemedim olayı ben de tam olarak.
...