Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
308 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Merhaba Arkadaşlar;

Ben şuan Android ve iOS cihazlara uygulama geliştiriyorum,

Android te Web Servisten veri çekerek gelen veride bi eksiklik olursa bunu kullanıcıya notification gönderen bir uygulama yaptım, projede birtane background service class  oluşturdum o class'ın içinde notification oluşturdum ve belirlediğim tarihlerde fonksiyon çalışıyor veriyi çekiyor karşılaştırma  yapıp eksikleri mesaj olarak notification da gösteriyor. Ben bu yapıyı SWİFT ile nasıl kurabilirim. (Bildirim göndermeyi appDelegate class'ında yapıyorum)

1 cevap

+2 oy
tarafından

bu istediğinizi ios'da tam olarak belirli bir tarihde yapmak mümkün değil ama background fetch kullanılarak istediğinize yakın bir şeyler yapılabilir.
Background fetch'in nasıl kullanıldığını anlatmaya çalıştığım basit bir örneği aşağıdaki link üzerinden indirebilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/0B_33To7xgYO7alVXaC1FSDM0eFE/view?usp=sharing

tarafından
Yasin Bey şuanki projede zaten hali hazırda ben web servisten veri çekiyorum yapmak istediğim gelen 2 değerin farkı sıfır'dan büyük ise yani birbirine eşit değil ise  notification oluşturacak ama bu işi arka planda kullanıcıya görünmeden yapacak ( ve her ayın 15. 16. 17.  günlerinde yapacak )ben şimdi inceleyeceğim dökümanı ama android'te bu yapı kolay iken ios galiba uğraştıracak ve özelliklede anlamadığım kısım iosta arkaplan neresi nasıl oluşturuyoruz nereden yönetiyoruz
tarafından
verdiğim örnek içerisinde hepsini detaylıca açıklıyorum. İnceleyebilirsiniz.
tarafından
Tamam hemen inceliyorum çok teşekkür ederim.
tarafından
Merhaba Yasin bey,
Çok işime yaradı bu örnek. Teşekkür ederim. Background fetch'in kullanımını da iyice öğrenmiş oldum, eksik olmayın.
tarafından
Merhaba yasin bey,
Gönderdiğiniz örneği inceledim ama benim programı kesin olarak ayın 4  ayrı günü sistem saatini alacağım gelen değer 12 den büyük yani saat 13'te bildirim gidecek (eğer eksik varsa) biliyorum tekrar tekrar soruyorum ama bir türlü kafamda oturtamadım ve çözümleyemedim  bu sorunu dediğiniz gibi olmayacak mı böyle bir sistem. Background fetch tamam arka planda calısıyor ama asıl sorunumu karşılamıyor bu konuda bir öneriniz olur mu?
...