Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.

Background Service - Notification - Web Service

0 oy
195 kez görüntülendi
3, Eylül, 2015 ios development kategorisinde ibolat tarafından soruldu
Merhaba Arkadaşlar;

Ben şuan Android ve iOS cihazlara uygulama geliştiriyorum,

Android te Web Servisten veri çekerek gelen veride bi eksiklik olursa bunu kullanıcıya notification gönderen bir uygulama yaptım, projede birtane background service class  oluşturdum o class'ın içinde notification oluşturdum ve belirlediğim tarihlerde fonksiyon çalışıyor veriyi çekiyor karşılaştırma  yapıp eksikleri mesaj olarak notification da gösteriyor. Ben bu yapıyı SWİFT ile nasıl kurabilirim. (Bildirim göndermeyi appDelegate class'ında yapıyorum)

1 cevap

+2 oy
4, Eylül, 2015 yasin tarafından cevaplandı

bu istediğinizi ios'da tam olarak belirli bir tarihde yapmak mümkün değil ama background fetch kullanılarak istediğinize yakın bir şeyler yapılabilir.
Background fetch'in nasıl kullanıldığını anlatmaya çalıştığım basit bir örneği aşağıdaki link üzerinden indirebilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/0B_33To7xgYO7alVXaC1FSDM0eFE/view?usp=sharing

4, Eylül, 2015 ibolat tarafından yorumlandı
Yasin Bey şuanki projede zaten hali hazırda ben web servisten veri çekiyorum yapmak istediğim gelen 2 değerin farkı sıfır'dan büyük ise yani birbirine eşit değil ise  notification oluşturacak ama bu işi arka planda kullanıcıya görünmeden yapacak ( ve her ayın 15. 16. 17.  günlerinde yapacak )ben şimdi inceleyeceğim dökümanı ama android'te bu yapı kolay iken ios galiba uğraştıracak ve özelliklede anlamadığım kısım iosta arkaplan neresi nasıl oluşturuyoruz nereden yönetiyoruz
4, Eylül, 2015 yasin tarafından yorumlandı
verdiğim örnek içerisinde hepsini detaylıca açıklıyorum. İnceleyebilirsiniz.
4, Eylül, 2015 ibolat tarafından yorumlandı
Tamam hemen inceliyorum çok teşekkür ederim.
6, Eylül, 2015 burhanaksendir tarafından yorumlandı
Merhaba Yasin bey,
Çok işime yaradı bu örnek. Teşekkür ederim. Background fetch'in kullanımını da iyice öğrenmiş oldum, eksik olmayın.
8, Eylül, 2015 ibolat tarafından yorumlandı
Merhaba yasin bey,
Gönderdiğiniz örneği inceledim ama benim programı kesin olarak ayın 4  ayrı günü sistem saatini alacağım gelen değer 12 den büyük yani saat 13'te bildirim gidecek (eğer eksik varsa) biliyorum tekrar tekrar soruyorum ama bir türlü kafamda oturtamadım ve çözümleyemedim  bu sorunu dediğiniz gibi olmayacak mı böyle bir sistem. Background fetch tamam arka planda calısıyor ama asıl sorunumu karşılamıyor bu konuda bir öneriniz olur mu?
...