Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
466 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
Uygulamamı Swift 2 için güncellerken,  MPMoviePlayerController was deprecated in iOS 9.0 hatası alıyorum. Bunun için AVPlayerViewController kullanmam gerekiyor. Ancak şu kodları nasıl ayarlayacağımı bir türlü bulamadım.

1- MPMoviePlayerController kullanırken, full ekrana giriş ve çıkışı bu şekilde ayarlıyordum. AVPlayerViewController'de bunların karşılığı nedir, bulamadım ?

NSNotificationCenter.defaultCenter().addObserver(self, selector: "willEnterFullscreen:", name: MPMoviePlayerWillEnterFullscreenNotification, object: nil)

NSNotificationCenter.defaultCenter().addObserver(self, selector: "willExitFullscreen:", name: MPMoviePlayerWillExitFullscreenNotification, object: nil)

2 - MPMoviePlayerController kullanırken, remote url'den çektiğim videonun load state durumlarını şu şekilde ayarlıyordum. AVPlayerViewController'de bunun karşılığı nedir, bulamadım ?
 NSNotificationCenter.defaultCenter().addObserver(self, selector: "videoLoadStateChangeNotify:", name: MPMoviePlayerLoadStateDidChangeNotification, object: nil)

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1 cevap

+1 oy
tarafından

evet MPMoviePlayerController ios9'la depreceted oldu.
açıkçası AVPlayerViewController ile ilgili fazla bir deneyimim yok.
ama yine MPMoviePlayerController'da olduğu gibi bir takım notification'la benzer şeyleri yapabilirsiniz yine,
örneğin media oynatımı bittiğinde AVPlayerItemDidPlayToEndTimeNotification ile bir notification alabilirsiniz.
şu linkten AVPlayerItem ile ilgili apple dokümantasyonuna ulaşabilirsiniz.
https://developer.apple.com/library/prerelease/ios/documentation/AVFoundation/Reference/AVPlayerItem_Class/index.html

tarafından
Sağolun ama full ekrana giriş ve çıkış için bir notification bulamadım. Bulursanız paylaşın lütfen.
tarafından
Bir de siz video oynatmak için ne kullanıyorsunuz ?
...