Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
222 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
AFNetworkReachabilityManager ile internet bağlantısı var mı yok mu şeklinde kontrol ediyorum. Network testleri için ayrıca Network Link Conditioner'i kullanıyorum.

Network Conditioner Link presetlerinden "100% loss" u seçtiğim halde internet bağlantısı var gözüküyor. Xcode 7.0.1 ile deniyorum.

Normalde, yani Network Conditioner Link kullanmadan bilgisayardan veya cihazdan Wifi bağlantısını kesip denersem o zaman çalışıyor. Sadece  Network Conditioner Link ile test edemiyorum. Bu normal mi ? Ya da daha farklı bir alternatif var mı ? Siz mesela bu tarz kontroller için ne yapıyorsunuz ? Yardımcı olabilir misiniz ?

1 cevap

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

network conditioner'daki 100% los seçeneği internet bağlantısının olmaması halini simule etmez, aksine internet bağlantısının mevcudiyeti fakat veri transferinin yapılamaması üzerine kurgulanmış bir senaryoyu simule eder. internet bağlantısını olmaması halini sizinde farkettiğiniz üzere mac'inizin network adaptörlerini tamamen kapatarak elde edebilirsiniz.
:D
bende network conditioner kullanıyorum ama simulator her zaman istediğim sonuçları almamı sağlayamıyor ne yazıkki. yapmak zor belki ama bu türde testleri genelde gerçek cihazlar üzerinde yapmaya çalışıyorum.

...