Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.

Network kontrolü hakkında

0 oy
82 kez görüntülendi
29, Eylül, 2015 ios development kategorisinde burhanaksendir tarafından soruldu
1, Ekim, 2015 burhanaksendir tarafından düzenlendi
AFNetworkReachabilityManager ile internet bağlantısı var mı yok mu şeklinde kontrol ediyorum. Network testleri için ayrıca Network Link Conditioner'i kullanıyorum.

Network Conditioner Link presetlerinden "100% loss" u seçtiğim halde internet bağlantısı var gözüküyor. Xcode 7.0.1 ile deniyorum.

Normalde, yani Network Conditioner Link kullanmadan bilgisayardan veya cihazdan Wifi bağlantısını kesip denersem o zaman çalışıyor. Sadece  Network Conditioner Link ile test edemiyorum. Bu normal mi ? Ya da daha farklı bir alternatif var mı ? Siz mesela bu tarz kontroller için ne yapıyorsunuz ? Yardımcı olabilir misiniz ?

1 cevap

+1 oy
1, Ekim, 2015 yasin tarafından cevaplandı
1, Ekim, 2015 burhanaksendir tarafından seçilmiş
 
En İyi Cevap

network conditioner'daki 100% los seçeneği internet bağlantısının olmaması halini simule etmez, aksine internet bağlantısının mevcudiyeti fakat veri transferinin yapılamaması üzerine kurgulanmış bir senaryoyu simule eder. internet bağlantısını olmaması halini sizinde farkettiğiniz üzere mac'inizin network adaptörlerini tamamen kapatarak elde edebilirsiniz.
:D
bende network conditioner kullanıyorum ama simulator her zaman istediğim sonuçları almamı sağlayamıyor ne yazıkki. yapmak zor belki ama bu türde testleri genelde gerçek cihazlar üzerinde yapmaya çalışıyorum.

...