Hoşgeldin. Soru sormak veya cevaplamak için hemen üye ol.
0 oy
372 kez görüntülendi
ios development kategorisinde tarafından

Merhaba Arkadaşlar,

Projede ben navigtaion controller kullanıyorum kayıtlı kullanıcı giriş yaptıktan sonra standart olan geri butonunu kullanarak uygulama içinde tekrar login sayfasına dönebiliyor ama ben sayfaların içinde bir bölümde başka bir buton ile oturumu kapattırıp login sayfasına 'push' olmasını istiyorum butona ne zaman 'push' action versem main.storyboard'ta navigation controller kayboluyor,  butonu bu şekilde  kullanınca login sayfasına geri dönüyor ama login sayfasındaki geri butonunu kullanınca tekrar oturumu kapat butonunun bulunduğu sayfaya yönlendiriyor. Demek istediğim oturumu kapat butonunu nasıl kullanabilirim oturumu kapat dediğim zaman o aynı geri butonu gibi davransın.

1 cevap

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

bir örnekle ne yapmaya çalıştığınızı anlatırsanız yardımcı olmaya çalışayım. Bu şekilde açıkçası pek anlayamdım ne yapmaya çalıştığınızı.

tarafından
Yasin bey linkte basit bir örnek le anlatmaya çalıştım, https://www.dropbox.com/s/dcnkn9n1fqlrbig/navDeneme.zip?dl=0
tarafından
anladım, öncelikle storyboard'da yer alan ve içerisinde oturumu kapat butonunuzun yer aldığı ikinci view controller'inizin custom Class'ını secondViewController.swift class'ınıza set etmelisiniz.
Bunun için storyBoard'da yer alan ikinci viewController'inizin üzerinde yer alan turuncu yuvarlak ikonu seçin ve ardından xcode içerisinde sağ panelde yer alan  identity inspector alanında yer alan custom class alanındaki dropdown listeden secondViewController.swift class'ınızı seçin.
storyBoard'da daha önce oturumu kapat butonuna set ettiğiniz push segue'yi de silin.
daha sonra oturumu kapat butonu için secondViewController.swift class'ınız içerisinde bir IBAction tanımlayın ve butonu bu action'a bağlayın.
Tanımlayacağınız IBAction aşağıdaki gibi olmalı.

@IBAction func endSessionAndGoBack(sender: AnyObject) {

self.navigationController?.popViewControllerAnimated(true)

}

bu sayede oturumu kapat butonuna basıldığında secondViewController'ınız aynen navigationController barda çıkan back butonunun yaptığı gibi secondViewController'inizi dismiss ederek tekrar ilk viewController'iniza yönlendirilmenizi sağlayacak.
tarafından
evet set etmeyi unutmuşum projeyi hazırlarken , çok teşekkür ederim yasin bey dediğiniz gibi çalışıyor.
...